نخستین همایش قرآنی فرزندان کارکنان وزارت دفاع برگزار شد

همزمان با سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نخستین همایش خردسالان قرآنی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با حضور حجت الاسلام و المسلمین قندهاری رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، امیر مروستی زاده  معاون تربیت و آموزش وزارت دفاع و امیر بهرام پور معاون فرهنگی دفتر عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، نخستین همایش قرآنی ویژه فرزندان خردسال کارکنان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در سالن امام علی(ع) شهرک امام خمینی(ره) برگزار شد.
این همایش با حضور هزار خردسال که در مجموعه‌های دارالقرآن‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مشغول به فراگیری قرآن هستند با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع  در آستانه ایام دهه فجر برپا شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود بهرامی، معاون تبلیغات و روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با گرامیداشت چهلمین سالگرد پر افتخار پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) با مضمون تربیت فرزند بر سه خصلت اظهار داشت: در راستای توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی و ایجاد انگیزه بین خانواده ها در سطح نیروهای مسلح و جامعه و ارائه یک الگوی سالم و همچنین ایجاد سبک زندگی مناسب بر مبنای قرآن و منویات مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) سعی کرده ایم مسئله آموزش فرزندان در مدارس قرآنی را بر پایه محبت پیامبر(ص)، محبت ائمه اطهار(علیه السلام) و قرائت قرآن پیاده سازی کنیم.  
معاون فرهنگی وزارت دفاع  افزود: خدا را شاکریم در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بستر آموزش های قرآنی از سنین خردسال تا بازنشستگان فراهم شده است؛ به گونه ای که ۱۵ مدرسه قرآنی، ۱۳ مرکز آموزشی غیر حضوری قرآن کریم و ۱۳ مهد الرضا قرآنی به خانواده های کارکنان وزارت دفاع خدمات آموزشی قرآن در رشته های روخوانی، روان خوانی، فصیح خوانی، تجوید، حفظ، قرائت، ترجمه مفاهیم، تدبر و معارف اهل بیت علیم السلام را ارائه می دهند.
حجت الاسلامی بهرامی با اشاره به روند فعالیت مهد های کودک وزارت دفاع بیان کرد: در شهرک های مسکونی وزارت دفاع ۱۳ مهد تشکیل شده است که آموزش قرآن در این مراکز به روش مهد الرضا(ع) به صورت وحدت رویه و با سرفصل مشخص توسط مربیان زبده ارائه می شود.
معاون فرهنگی وزارت دفاع با اشاره به روش های آموزش در مهد الرضاها گفت: در این روش خردسالان مفاهیم دینی را به طور غیر مستقیم از طریق قصه،سرود و اشاره فرا میگیرند و پس از طی کردن دوره قادر به روانخوانی قرآن با لحن عربی همراه با رعایت اصول تجوید هستند.
حجت الاسلام بهرامی با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در مهد الرضا گفت: هر ساله قریب به ۱۵۰۰ نفر در مهد الرضا های قرآنی آموزش می بینند که از سال ۹۲ تا کنون این رقم  ۵۲۰۰ نفر رسیده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین گفت : تا کنون در برگزاری ۱۱ دوره تربیت مربی، ۱۸۰۰ نفر از همسران و دختران خانواده کارکنان آموزش دیده اند که سالانه یک ۱۰۰ نفر از این مربیان در مجموعه وزارت دفاع به عنوان مربی جذب و ما بقی نیز در مهد های سطح شهر و دبستان های آموزش و پرورش به کار گرفته می شوند.
 

انتهای پیام/

دسته بندی: 
اخبار سازمان

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اخبار صفحه اصلی